Jdi na obsah Jdi na menu
 


dostihová licence

2. 7. 2013

Pro učast na oficiálních závodech schválených Dostihovou a coursingovou komisí ČMKU potřebuje pes DOSTIHOVOU LICENCI. V případě dostihů musí splnit tyto podmínky:

a) věk od 15ti měsíců všechna plemena mimo vipetů a italských chrtíků, ti mohou začít plnit licenční podmínky ve věku 12ti měsíců

b) tréninková karta: za poplatek je jí možno získat u pořadatelů řízených tréninků nebo závodů,  kde je možno licenční podmínky plnit.

c)  pes musí splnit solo běh, to jest oběhnout  dráhu ze zavřených boxů ve startovní dečce a náhubku (mimo italských chrtíků, ti nemusí mít náhubek)

d) pes musí splnit dva společné běhy, což znamená absolvovat plný okruh se dvěma sparingpartnery. Opět musí běžet ze zavřených boxů a mít na sobě startovní dečku a náhubek.

e) je možno vše splnit v rámci závodu, nebo na řízeném tréninku v jeden den, záleží ovšem na pořadateli, zda umožní plnění celé licence ( časový prostor na závodech)

f) splnění či nesplnění licenčních běhů musí být zapsáno v tréninkové kartě. Není omezena doba plnění licenčních podmínek

g) v případě že pes v průběhu licenční zkoušky napadne svého sparingpartnera (disq), nesmí již ten den pokračovat v plnění licenčních zkoušek

h) má-li pes v tréninkové kartě zaznamenány  splněné potřebné běhy, musí majitel psa nechat tréninkovou kartu potvrdit klubem ve kterém je členem, nelze získat  DOSTIHOVOU LICENCI  bez člensví v  kynologickém klubu ( nemusí být chovatelský, může to být jakýkoliv kynologický klub)

i) v případě vipetů a italských chrtíků je nutno do tréninkové karty získat i zápis o měření. (viz národní řád)

j) vyplněnou  a podepsanou tréninkovou kartu, spolu s kopií PP a poplatkem (500.-)  je nutné zaslat  registrátorovi Dostihových licencí pro FCI X a FCI V.

Veronika  Bejčková     Švermova 50  Lahošť    PSČ  417 25

e-mail http://veru3607@seznam.cz

k) pes může závodit od 18ti měsíců věku,  vipet a italský chrtík od 15ti měsíců, ale některé dráhy pořádají závody mladých, které se však píší pouze do tréninkové karty, nepíší se do  Dostihové licence.

l) DOSTIHOVÁ LICENCE platí pro dostihy i coursing. v případě, že si licenční podmínky plníte na coursingové dráze, je dobré psa naučit před prvním závodem startu z boxů.

m) v případě, že nejsou k dispozici sparingpartneři odpovídajícího plemena, nebo podobní, je možné zažádat DaCK ČMKU o vyjímku a pak je nutno splnit 5 solo běhů.

 

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Statistiky

Online: 1
Celkem: 78568
Měsíc: 2011
Den: 92